PRAZNIK LUČI IN POZDRAV ZIMI 2015

V Vrtcu Postojna smo 10. decembra 2015 izvedli 8. javno prireditev Praznik luči in Pozdrav zimi, ki poteka v sodelovanju s Srednjo gozdarsko in lesarsko šolo.
Prvi del prireditve se odvija v čarobno okrašenem parku ob svetlobi pisanih luči in gozdarskih ogenjčkov, ki jih varujejo dijaki šole v preobleki palčkov Gozdarčkov ter tako sodelujejo v naši pravljični zgodbi.
Ob tem bi rada poudarila bogat pomen sodelovanja med institucijami, kot sta vrtec in srednja šola. S šolo sodelujemo na več področjih. Zahvala za razumevanje naših želja gre ravnateljici ge. Cvetki Krnel, ki nam s svojo širino in razumevanjem vedno prisluhne ter pomaga.
Vsebinski program v parku (na prvem dogajalnem prizorišču) je bil letos še bogatejši.
Poleg praznične glasbe, ki je ob vstopu v park pozdravila družine naših otrok in seveda ogenjčkov, pri katerih so palčki otrokom prižigali svetilke, so bili med nami tudi palčki, ki so igrali na različne instrumente – trobento, violino, prečno flavto, kitaro in harmonike.
V enem kotičku parka je nastopil pevski zborček dijakov šole in njihovi harmonikarji.
Šola nas je tudi letos pogostila s slastnimi palačinkami.
Naš gost in povezovalec programa je bil Čarovnik Grega. Svojo vlogo je odlično odigral.
Nadel si je ime palček Smuk. Oblečen je bil v čisto nov kostum palčka.
Palček Smuk se je pomešal med obiskovalce v parku ter jih zabaval z različnimi triki, ki jih
znajo le palčki.
Nastopil je tudi z nizom šaljivih pesmi, ki so zabavale otroke in starše.
Dogajanje v parku je bogatila tudi vloga Dobre vile in palčkov v pisanih oblačilih, ki so usmerjali ter spodbujali obiskovalce k ponujenim dejavnostim. Pomagali so tudi pri vodenju otrok s svetilkami in njihovih staršev skozi staro mestno jedro k praznični smreki, kjer so otroci stari 5–6 let zapeli pesmi o zimi in praznikih. Zborček je vodila vzgojiteljica Senja Marušič.
Na pevski nastop smo vzgojiteljice otroke dalj časa pripravljale na skupnih pevskih vajah.
Letos so otroci nastopili na »pevskih stopnicah«, ki so nova pridobitev vrtca.
Palček Smuk je dogajanje pri praznični smreki zaključil s svojim izborom pesmi, pri tem pa so mu aktivno pomagali otroci.
Vse prisotne je nagovorila ravnateljica našega vrtca ga. Tonja Ferjančič.
Obiskovalce je povabila tudi na topel čaj in piškote ter seveda na naš dobrodelni sejem, ki smo ga letos organizirali že drugič.
Sejemska ponudba izdelkov strokovnih delavk je bila letos še bogatejša.
V preteklem letu ste nas obiskovalci presenetili in razveselili s priznanjem za dobro delo.
Odnesli ste toliko izdelkov, da nas je denarni izkupiček spodbudil k nadaljnjemu razmišljanju. Tako smo v vrtcu ustanovili Sklad Vrtca Postojna, ki deluje v dobro pomoči potrebnim otrokom v našem vrtcu.
Tudi letos ste bili obiskovalci darežljivi, saj smo z vašimi dobrodelnimi prispevki
obogatili vrtčevski sklad.
Izrekli pa ste tudi moralno pohvalo nam, strokovnim delavkam, za vložen trud pri izdelavi sejemskih izdelkov.
Na letošnjem sejmu smo postavili tudi bogato praznično drevesce, ki je bilo okrašeno z mnogimi dobrimi mislimi. Upam, da ste na njem našli spodbudne in prijazne napotke za srečo in vse dobro v prihajajočem letu.
Po našem druženju pod praznično smreko so lahko otroci nadaljevali z drsanjem na drsališču, ki je bilo zanje ta večer brezplačno.

Priprava na prireditev je obsežno delo, ki traja kar nekaj mesecev. Ob tem želim poudariti
pomen naklonjenosti in povezanega sodelovanja celotnega kolektiva, saj je imel vsak svojo zadolžitev ter s tem pomembno vlogo pri ustvarjanju naše zimske pravljice.

Mislim, da nam je prireditev uspela. Naklonjeno nam je bilo vreme in dobra volja vseh sodelujočih.
Upam, da smo z našo dejavnostjo  prispevali k temu, da je bil ta predpraznični večer čaroben, poln bogate domišljije, svetlobe, veselja in pričakovanja.

Zahvaljujemo se:
– Srednji gozdarski in lesarski šoli Postojna
– Občini Postojna
– Inštitutu za raziskovanje Krasa
– g. Samu Veselu, MCP
– g. Silvu Čuku
– g. Branku Petrovčiču, Glasbena šola Postojna
– g. Marjanu Batagelju, Postojnska jama
– ge. Marjeti Rajšter
– g. Ernestu Zakariji, Studio Proteus
– Kaji Boškovič
– Karin Antunovič