Evropski teden mobilnosti v skupini Mali radovedneži

Evropski teden mobilnosti je bil v skupini pester, zanimiv in ustvarjalen. Otroci so v vrtec prinesli svoje avtomobilčke, se igrali, a pogrešali so cesto. Zato so poslikali list, opazovali kako nastaja cesta, se skupaj dogovorili, kje v igralnici bo potekala in igra se je začela. Vsak dan so vzeli druge did. Pripomočke in igro nadgrajevali: barvne konstruktorje, lesene gradnike, železnico, male možičke in celo dinozavri so imeli svojo vlogo. Med seboj so sodelovali, se spoznavali, vzpostavljali interakcije, skupaj iskali nove poti rešitve problema in še in še… Igra je presegla vsa najina pričakovanja. Prosto igro so povezovali s pravljico o Belih zajčkih. Sproti je nastajala tudi stenska dekoracija, avtorji pa so bili otroci sami. S podoživljanjem pravljice (Kamišibaj gledališče) so dekoracijo dopolnjevali. Na sprehodu so opazovali vozeče avtomobile in bili prav kritični, ko so videli koliko izpuha gre v zrak. Tudi na Soviču smo iskali bele zajčke, a jih otroci niso našli. Ob prihodu v vrtec so z ponosom govorili, kako so prišli v vrtec peš. Vsaj malo. Skupaj pa smo se dogovorili, da bomo skrbeli za naše čisto okolje; najprej v igralnici in umivalnici, ob racionalni porabi brisačk in vode. Skupaj s starši so zbirali male škatlice in zamaške, pri ustvarjalni delavnici pa so izdelali prevozno sredstvo. Igra z avtomobili iz odpadnega materiala (uporaba že uporabljenega materiala) je obogatila otroško igro. “Ela, poglej znak” je rekel deček M., ko smo bili na sprehodu. Tudi znake smo naredili in se pogovarjali o varnosti v prometu. Problematiki okoljske osveščenosti,bomo posvečali pozornost skozi celo vrtč. leto.

 

Zapisala: Manuela Bošnjak, dipl. vzg. pred. otrok