ZDRUŽENI OTROCI SKUPIN SOVIC, ZVEZDIC, SONČKOV, TIGRČKOV IN KAMENČKOV

Združeni otroci skupin Sovic, Zvezdic, Sončkov, Tigrčkov in Kamenčkov smo 10. avgusta obiskali Gasilsko reševalni center. Prijazni gasilec, gospod Mitja, nam je razkazal gasilsko reševalno postajo.

Ogledali smo si nadzorno sobo z računalniki, garderobe in umivalnico gasilcev, sušilnico gasilskih oblačil, škornjev in rokavic ter sobe gasilcev, kjer lahko med dežurstvi počivajo. Po strmih kovinskih stopnicah smo se povzpeli na opazovalni stolp, kjer smo izvedeli, da na njem sušijo gasilske cevi ter jih uporabljajo za vaje reševanja.

Gasilec Boštjan nam je razkazal gasilske avtomobile, v katere so se otroci povzpeli in seveda tudi prižgali sireno.

Vsem nam je bil obisk postaje zelo všeč, hkrati pa smo se naučili veliko zanimivega.

Postojnskim gasilcem se zahvaljujemo za ogled.

Otroci in vzgojiteljice Kristina Česnik, Ana Berginc in Daša Zadnikar Rupnik