PREDSTAVA RDEČA KAPICA

Pred zimskimi počitnicami sta nas obiskala Igor Cvetko in Jelena Sitar, ki sta nam pripravila komično grozljivko ene izmed najbolj znanih Grimmovih pravljic, Rdeča kapica. Predstavo so si prišli ogledat tudi otroci iz enote Pudgurček. Zanimiva je bila že sama scena, ki je bila narejena iz starega lesenega kovčka z nekaj dodatki. Lutke so bile lesene. Med igro je bila tudi živa glasba – orglice, ki so še bolj pripomogle k napetemu vzdušju. V predstavo je bilo vnesenega veliko humorja in nepričakovanih presenečenj. Besedilo je bilo v nekaterih dejanjih igre spontano, saj so lahko sodelovali tudi otroci. Največ groze in napetosti je bilo, ko je volk pojedel babico in Rdečo kapico. Pa je nato prišel zdravnik in volka operiral ter iz njega »potegnil« veliko zanimivih reči, ki naj bi jih pojedel (čevelj, klešče …). Na koncu sta bili babica in Rdeča kapica seveda rešeni. Volku napolnijo trebuh s kamni in ko se ta zbudi, pade v vodnjak. Rdeča kapica, babica, lovec in mama pa imajo veliko zabavo. Po predstavi so se otroci lahko dotaknili lutk in jih dali na roko. Najbolj sta jim bila všeč volk in lovec. Otroci so v predstavi uživali in mislim, da jim bo ostala še dolgo v spominu.

 

Avtorici: Živa Pavlin, Snežana Vasiljević
Sodelujoče skupine: Veveričke, Ježki in Kamenčki

Dostopnost