ZAKLJUČNA PRIREDITEV »POJEMO, IGRAMO …«

ZAKLJUČNA PRIREDITEV »POJEMO, IGRAMO …« IN OTVORITEV RAZSTAVE SLIKE NA PLATNU »VZORCI«

Otroci, stari od 5 do 6 let, iz skupin MRAVLJICE, PETELINČKI, MEDVEDKI, SOVICE, COFKI, ŠKRATI in MIŠKE ter strokovne delavke Vrtca Postojna smo skozi celo leto spoznavali različne instrumente, ki so nam jih predstavili pravi glasbeniki. Z navdušenjem smo sami izdelali kar nekaj instrumentov ter vsakemu izdelanemu instrumentu namenili posebno pesem. Naš trud in pridobljena znanja pa smo predstavili na veselem dogodku, zaključni prireditvi, ki se je odvijala 2. junija v telovadnici osnovne šole Antona Globočnika. Starši in drugi obiskovalci so lahko prisluhnili osmim poskočnim, navihanim pesmicam, ki smo jih spremljali z igranjem na izdelane male instrumente. Vzporedno z usvajanjem novih pesmic in izdelovanjem malih instrumentov, pa smo z otroki spoznavali tudi pojem dobrodelnosti, se o tem veliko pogovarjali in se odločili, da v ta namen izdelamo slike na platnu in razstavi nadenemo dobrodelno noto. Tako so v vsaki od zgoraj naštetih skupin otroci skupaj z vzgojiteljicami snovali ideje nastajanja slik na temo vzorci. Nastale so prelepe umetnine, v katerih je delček ustvarjalnosti prav vsakega otroka in vsaka slika posebej piše svojo zgodbo. Slike so bile razstavljene na prireditvi, razstavo pa so odprli otroci s slavnostnim rezanjem traku. Obiskovalci so lahko razstavljenim slikam namenili prostovoljne prispevke, ki so bili zbrani za sklad Vrtca Postojna, razstava pa se je, po končani prireditvi, iz osnovne šole preselila v prostore Inštituta za raziskovanje krasa in razveseljevala vsakega obiskovalca, ki je v razstavljenih slikah začutil lepoto posameznikovega izražanja.

Strokovne delavke starostnih skupin 5–6 let

Dostopnost