LETOVANJE: Dogodivščine otrok iz skupin MRAVLJICE, LISIČKE, KLJUČKI, STORŽKI in MALINE – 2. dan

LETOVANJE NA DEBELEM RTIČU (4. 4. – 6. 4. 2022)

Zjutraj smo se že zgodaj prebudili, poskrbeli za opravila v kopalnici in se odpravili na dvig naše zastave, seveda ob petju pesmi o soncu. Sledila je jutranja telovadba v borovem gozdičku. Prav lepo je bilo opazovati velikanski krog, ki smo ga tam skupaj naredili, da smo lažje izvajali gibalne vaje.

Takoj po zajtrku pa smo se preobuli v gumijaste škornje in se odpravili na raziskovanje morske obale. Pretakali smo vodo skozi vodne mlinčke, iskali in opazovali različne školjke, kamenčke in zanimive meduze v različnih velikostih.

In veste kaj? Med peskom smo našli steklenico, v kateri se je skrivalo posebno gusarsko pismo… Naša današnja naloga je, da poiščemo dele raztrganega zemljevida, ki nas bo vodil do mesta, kjer se skriva zaklad. Pri tej nalogi nam bodo še posebej prav prišle baterijske svetilke, ki smo jih prinesli s seboj. Nam bo uspelo priti zadevi do dna?

To vam bodo lahko povedali kar otroci sami, jutri, ko se bodo vrnili v vaš objem.

Pošiljamo vam en lep gusarski pozdrav!

otroci in strokovne delavke

Dostopnost