SKUPINA ZVEZDICE Z NATAŠO, DAŠO IN VESNO

ŠKRAT NACE IN SONČNICE

V skupini Zvezdice, 3-4 letnih otrok, smo s slikanico Škrat Nace in sončnice, že v jeseni spoznali glavnega junaka Naceta. Sončnice so nas tako spremljale skozi celo vrtčevsko leto. Naučili smo se deklamacijo Deček s sončnico, pesnika Srečka Kosovela. Na sprehodih smo opazovali sončnice ter z njenimi semeni pozimi krmili ptice. V pustnem času smo v sončničnem olju ocvrli miške in se z njimi posladkali, na pragu poletja pa spekli sončnični kruh. Vsak otrok je s ščepom sončničnih semen obogatil testo ter vzhajanega zgnetel v bombetko in jo posul s sončnimi semeni. Prijazne kuharice in kuharji so ga v kuhinji spekli, ob kosilu pa smo ga še toplega pojedli. V času peke kruha smo spoznali izvor sestavin, ki smo jih potrebovali za pripravo testa. Sončnice smo posadili tudi na vrtčevskem igrišču, prav kmalu pa bo njihov cvet iskal sončne žarke, ko bomo mi  morda na počitnicah.

Dostopnost