ZAJČKI, RIBICE, SOVICE IN POLŽKI NA POLETNEM OBISKU V ŠKRATKU

Letošnje poletje smo pri Zajčkih, Ribicah, Sovicah in Polžkih preživeli na malce drugačen način. Prve dni po selitvi, smo ob navajanju na novo okolje in deževnemu vremenu pospremili s pesmimi o dežju in soncu, izvajanju jezikovno gibalnih iger, rajanju ob glasbi in prijetnemu pestovanju. Ko nas je poletje končno obiskalo, smo se hladili v senci sadnih dreves, se igrali s peskom, kanglicami, lopatkami, vozili velike samokolnicami, pihali v »pojočo travico«, nekajkrat pa tudi osvežili ob igri z vodo. V zgodnjem dopoldanskem času, takoj po zajtrku, so nas razveselila in popestrila naš čas, za nas, atraktivna igrala. Plezali smo po toboganu in se po njem spustili, se gugali na gugalnicah, premagovali premikajoče se ovire ali se na njih zibali, izvajali naravne oblike gibanja po klančinah, travnati površini… Ko pa nam je postalo prevroče, smo z igro in vodenimi dejavnostmi nadaljevali v igralnicah, katere smo prezračili v jutranjem času.

Kako zelo lepo smo se imeli in kako »veliki« in samostojni smo postali pa naj povedo slike.

Napisali: Barbara Doles in Polona Iskra Mahnič

Dostopnost