MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE V DOMU UPOKOJENCEV POSTOJNA

V začetku meseca oktobra se začne Teden otroka, letošnje leto s sloganom POVABIMO SONCE V VRTEC. Zato smo se otroci in vzgojiteljice iz skupin Mravljice (vzg. Sara in Polona) in Čarodeji (vzg. Senja in Romana) odločili, da se odpravimo na obisk v Dom upokojencev Postojna, kjer skupaj s starostniki v njihove prostore povabimo sonce. Naš glavni namen je bil polepšati dan stanovalcem s prepevanjem ljudskih pesmi in igranjem starih ljudskih iger. Najprej smo predstavili staro ljudsko igro GNILO JAJCE ter povabili starostnike, da se nam pridružijo pri igri ABRAHAM ‘MA SEDEM SINOV. Na koncu smo se skupaj zabavali ob igranju zanimive družabne igre PODAJ DARILO PRIJATELJU, pri kateri smo eni od stanovalk doma podarili zapestnico Vrtca Postojna kot spomin na skupno druženje. Prijetno pa so nas presenetili tudi zaposleni in starostniki, saj smo v dar dobili krasni ročno izdelani lutki. Srečanje smo zaključili ob petju pesmi Pleši, pleši črni kos (ljudska) in Medvedek na mostičku (J. Bitenc) ter ob sladki pogostitvi s starejšimi še malce pokramljali. Zadovoljni in nasmejani obrazi starostnikov ter otrok pa so potrdili naša prepričanja, da imajo taki dogodki pozitivne in terapevtske učinke na vse udeležence. Današnje srečanje odpira nova vrata k lažjemu in bolj sproščenemu navezovanju stikov s starostniki, zato upamo, da bo takih sodelovanj v prihodnje še več.

Dostopnost