Pastirčkove igre na stadionu

PASTIRČKOVE IGRE NA STADIONU

PASTIRČKOVE IGRE NA STADIONU

V petek, 25. 10. 2019, so otroci skupin Krtki, Ananasi, Miške, Barvice, Mravljice in Iskrice preživeli športno dopoldne s svojimi vzgojitelji v Športnem parku Postojna.

Po uvodnem ogrevalnem krogu teka okrog stadiona so otroci na šestih gibalnih postajah, ki smo jih pripravili vzgojitelji, izvajali različne naloge:

  • kotaljenje žoge med ovirami (stožci),
  • igra s padalom (z dodatnimi nalogami),
  • igra z žogo (podajanje),
  • spretnostna hoja z žlico, na kateri je bila žogica,
  • metanje majhnih blazinic v tarčo na tleh,
  • sonožni poskoki ter prestavljanje kostanjev na levo in desno

Delo po gibalnih postajah je potekalo brez težav, saj je bila vsaka postaja opremljena z navodili in pravili igre. Otroci so vidno uživali, posamezniki so tudi navijali, kljub temu, da nismo tekmovali. Skupine otrok so se po približno 5 minutah izmenjavale (rotirale), tako so se lahko vsi otroci preizkusili na vseh gibalnih postajah.

Po uspešno opravljenih nalogah so na roko prejeli štampiljko z motivom »pastirček«.

Štampiljko bo vsak otrok prejel tudi v novonastalo športno knjižico Pastirčkove igre, namenjeno otrokom od 2 leta starosti dalje.  Poleg že pridobljene štampiljke na stadionu bo vsak otrok prejel še štampiljko za sodelovanje na Teku družin ter za pohod po Poti pastirčka Jakoba. Knjižica bo priložena športni knjižici Mali sonček.

Preživeli smo prijetno športno dopoldne, ki nam bo ostalo v lepem spominu.

Strokovna delavka: Sandra Smiljanić, dipl.vzg.pred.otrok

Dostopnost