EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI – OTVORITEV KOLESARNICE

Danes smo v našem vrtcu, skupaj s 5-6 letnimi otroci, zaključili Evropski teden mobilnosti 2022, z otvoritvijo KOLESARNICE. Na otvoritvi sta nas pozdravila župan Igor Marentič in ravnateljica Elizabeta Zgonc. Otroci iz skupine Vetrnice so otvoritev popestrili s pesmijo Jaz imam kolo, ravnateljica in župan pa sta ob družbi otrok prerezala trak in otrokom ponudila kolesarnico v uporabo. Otroke smo spodbudili, da v vrtec večkrat pridejo peš ali s kolesom.

Policisti Policijske postaje Postojna so nas poučili o pravilni hoji in vožnji s skiroji in kolesi. Pokazali so nam tudi svoje avtomobile ter se z nami pogovarjali ob prometnih znakih.

Otroci so imeli za igro na voljo celo parkirišče – s skiroji so premagovali poligon, risali s kredami, se igrali s padalom, si ogledali razstavo na temo Postojna brez cest ter obeležili tudi obletnico – 40. let rumene rutice.

Dostopnost