LUČKA PRIJATELJSTVA

“Nosim nosim lučko, pazim da ne ugasne, vmes pa mislim komu naj jo podarim…”

Otroci starostne skupine 5-6 let smo se v prazničnem decembru še bolj povezali z igro “lučka prijateljstva”

Igra je že dolgoletna tradicija našega vrtca pri predšolskih otrocih. Otroci dobijo lanterno in zlato mapo s prazničnimi pravljicami ter navodila za igro in predajo lučke naprej.

Lučka je bila v vsaki skupini dva dni, nato pa smo si jo predali naprej, tako da je prišla okrog do vsake skupine, vmes pa smo se igro igrali in iz zlate mape prebrali praznične pravljice. Ko je lučka prišla okrog in bila v vseh skupinah smo se vsi skupaj srečali v telovadnici kjer smo se za zaključek igro ponovno igrali, za konec pa nam je pravljico iz zlate mape prebrala bela snežinka. 

Otroci in vzgojiteljice starostnega tima 5-6 let

Dostopnost