Gibalno-novoletna smrečica pri Ptičkih

V skupini Ptički smo se v letošnjem vrtčevskem letu odločili za malo drugačno novoletno smrečico.  S pomočjo otrok smo na tla igralnice nalepili trakove samolepilne folije in kroge, ki so ponazarjali novoletne okraske v barvah našega vrtca-rumena, rdeča in modra. Tako je nastala naša gibalno-novoletna smrečica, ki je bila inštrument za udejanjanje prednostne naloge našega vrtca-gibanje. S pomočjo smrečice so otroci izvajali naravne oblike gibanja in razvijali spretnost, vztrajnost in natančnost, hkrati pa so se tudi zabavali. Otroci so hodili po črtah naprej, preizkusili so se tudi v hoji nazaj, kar je otrokom predstavljalo večji izziv. Po črtah so se plazili, lazili in tudi tekli, s čimer so razvijali ravnotežje in smer gibanja. Otroci so po okroglih okraskih sonožno skakali, ponazarjali žabje in zajčje poskoke, hodili po vseh štirih in poiskali mesto za sedenje.

Daša Zadnikar in Branka Gašič

Dostopnost