Hišni ljubljenčki in zbiralna akcija za zavetišče

V obravnavanem tematskem sklopu Hišni ljubljenčki so otroci skupine Lučke sodelovali pri urejanju kotička za hišne ljubljenčke in se v njem igrali s plišastimi živalmi (kužki, muce) ter se preko igre učili skrbi za živali. Otroci so v vrtec prinesli fotografije svojih hišnih ljubljenčkov in zapise staršev ter svojo/e žival/i predstavili ostalim otrokom. Otroci so bili zelo navdušeni nad tem, koliko različnih živali imajo doma in so si redno ogledovali fotografije živali, ki smo jih nalepili na omare v igralnici. Vsi otroci so si zapomnili vsa imena predstavljenih hišnih ljubljenčkov. Otroke je obiskala Lara, ki jim je predstavila zgodbo svojega rešenega psa Mythosa. Otroci so jo z zanimanjem poslušali in imeli zanjo ogromno vprašanj. Spoznavali so, kaj je zavetišče, kdo tam dela in za koga skrbijo. Ogledali smo si fotografije in posnetke različnih živali iz Zavetišča Horjul.

Skupine A oddelka enote Pastirček in skupine enote Škratek so sodelovale v zbiralni akciji za Zavetišče Horjul, za katero so prinašali potrebščine za zapuščene živali, si  zbrane potrebščine ogledovali, jih poimenovali ter izvedeli uporabo le – teh. Skupaj smo zbrali šest velikih škatel hrane, podlog, vrečk za smeti ipd., kar sem nato odpeljala v zavetišče, kjer so bili našega prispevka zelo veseli.

Zapisale: Daša Zadnikar, Tanja Zadel Radmanović in Klara Žnidaršič