NATEČAJ DELUJ EKO – OHRANI ČEBELO IN SMREKO

»Ko bo izginila čebela z obličja Zemlje, bo človek preživel le še štiri leta; ko ni več čebel, ni več opraševanja, ni več rastlin, ni več živali, ni več ljudi …« (Albert Einstein).

Zgoraj napisani citat je nagovoril vzgojiteljice iz našega vrtca in jih spodbudil, da so skupaj z otroki okrasili deset eko smrek in z njimi sodelovali na natečaju »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«. Eko smreke, ki so jih okrasili v skupinah Škrati, Krtki, Sovice in Maline so bile nagrajene z medenim paketom in razstavljene. Škrati – avtorji eko smreke, ki je izstopala po okrasitvi z recikliranimi materiali, pa bodo še posebej nagrajeni z izletom na čebelji dan.

Eko smreke iz našega vrtca si lahko pogledate spodaj in si preberete, kaj so o njih napisale mentorice.

 

Skupina Škrati (5–6 let), mentorici Senja Marušič in Romana Petavs.

Dostopnost