MEDVEDKI NA OBISKU V REGIJSKEM CENTRU ZA OBVEŠČANJE

Dne 11. 2. se je skupina Medvedkov odzvala na vabilo in obiskala regijski center za obveščanje.

Že pred obiskom smo se v vrtcu pogovarjali o različnih nesrečah in o tem, kaj lahko sami storimo, če se nesreča zgodi. Ugotovili smo, da poleg prometnih nesreč poznamo tudi naravne nesreče. Medvedki smo z likovnimi izdelki sodelovali na natečaju »Naravne in druge nesreče«, ki ga je razpisala Uprava RS za zaščito in reševanje.

Končno smo dočakali dan, ko smo se odpravili na obisk. Že ob prihodu v center je bilo zanimivo. Otroci so si brez besed ogledovali prostor in opremo. Presenetilo jih je število računalnikov, ekranov in telefonov. Operaterji so nam razložili, kaj delajo in pokazali različne naprave. Med našim obiskom je zazvonil telefon. Operater Marko se je oglasil, poslušal in poklical na pomoč gasilce, saj je zagorelo v dimniku.

Otroci so pripovedovali, kakšne nesreče so se jim že zgodile in spraševali, kaj narediti, če se spotakneš ter padeš z gore ali pa te slučajno povozi avto in kaj, če pride poplava …

Ugotovili so, kaj bodo delali, ko bodo odrasli. In že sedaj vedo, da bo to težka služba …

Hvala za vabilo, bilo je zelo lepo.

 

Avtorici prispevka: Tanja Nabergoj in Mateja Bajc Trček

Sodelujoča skupina: Medvedki

Dostopnost