POLICISTA NA OBISKU

Skupini Sovice in Čarodeje sta v sredo, 26. 10. obiskala policist in policistka iz Policijske postaje Postojna z namenom ozaveščanja otrok o prometni varnosti. V vrtcu sta nekaj besed namenila seznanjanju otrok s predmeti, ki jih morajo uporabiti, da so vidni na cesti (odsevni brezrokavniki, kresničke, odsevni trakovi itd.), s prometnimi znaki, povedala sta nekaj o varnosti v avtomobilu, na kolesu, skiroju in rolerjih. Kako se na cesti obnašamo ter kaj vse moramo upoštevati in poznati kot pešci, da ne ogrožamo sebe in varnosti drugih pa sta policista predstavila kar na konkretnem primeru. Z njima smo se odpravili na sprehod po mestu. Ustavili smo se na prometno pomembnih mestih, in sicer na prehodu za pešce, na podhodu ter na avtobusni postaji, kjer nam je policistka povedala na kaj moramo biti vse pozorni, ko se peljemo z avtobusom. Za otroke je bilo to čisto drugačno doživetje, skupaj smo ustvarili prijetno dopoldne in pridobili veliko novih znanj, katera bodo otroke lahko varovala pred nevarnostmi, ki vsakodnevno prežijo na cesti.

Avtor prispevka:Senja Marušič
– Naslov prispevka: Policista na obisku
– Skupina: Čarodeji

Dostopnost