PODARIMO ŠAL ŽIRAFAMA RASTKU IN CVETKU

V okviru praznovanja rojstnih dni otrok v vrtcu sva z nekdanjo sodelavko Polono Ženko lansko vrtčevsko leto spodbudili starše k sodelovanju. Predlagali sva, da vsak otrok, ki praznuje, prinese približno decimeter velik kos spletenega šala, ki bi ga nato nekdo od staršev ali starih staršev (mama ali babica) spletel v dva dolga šala, ki bi ju letos pred zimo podarili žirafama v ZOO Ljubljana. Vsi so idejo navdušeno sprejeli in tako smo se v oktobru v popoldanskem času vsi skupaj odpeljali v Ljubljano. V živalskem vrtu nas je pričakal prijazni vodič Klemen in nam veliko povedal o žirafah ter o Rastku in Cvetku. Otroci so spoznali, kako visoke in elegantne živali so žirafe, videli so, s čim se prehranjujejo in prostor, kjer spijo. Ogledali smo si pravi skelet žirafe, otipali kožo, rep in del vratu. Pred odhodom domov so otroci vodiču predali oba šala in povedali deklamacijo. Kdor je želel, si je lahko ogledal in otipal kačo ter ščurka. Obiskali smo tudi tigra, opice, volka in medveda.
Polni nepozabnih vtisov smo se zvečer vrnili domov.

Vzgojiteljica, Martina Jejčič Škrabolje

Dostopnost