JABOLČNI MOŠT

Ob branju pravljice Jabolko (Anja Štefan) so otroci prišli do ideje, da bi lahko iz jabolk pripravili mošt. Odpravili smo se v sadovnjak, kjer smo nabrali jabolka ter jih kasneje v vrtcu oprali.

Naslednji dan sta nas obiskala oče in dedek ene izmed deklic v skupini. S seboj sta prinesla staro napravo za pridelavo mošta. Razložila in predstavila sta nam celoten potek pridelave. Otroci so aktivno sodelovali in z zanimanjem opazovali celoten postopek. Pomagali so pri vrtenju stiskalnice in začudeno opazovali iztekanje svežega jabolčnega soka v posodo.

Ko je bil sok pripravljen, so hiteli iskati kozarčke in se prerivali, kdo bo prvi okusil pridelan mošt. Mošt je bil zelo dober in sladek, saj so otroci kozarčke zelo hitro izpraznili in se oblizovali okoli ust.