TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – ČARODEJI

V vrtcu Postojna smo vključeni v vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki smo ga letos obeležili dne 18. 11., z namenom izobraževati, obveščati in ozaveščati otroke o pomenu zajtrka, lokalno pridelanih živil, zdravega načina življenja ter o pomenu čebelarstva za človeka. V skupini Čarodeji (3–6 let) smo tem vsebinam namenili kar veliko časa in z mesecem novembrom začeli izvajati zanimive načrtovane dejavnosti, preko katerih so imeli otroci možnost korak za korakom spoznavati čebele, njihovo življenje ter njihov velik pomen za naravo in človeka. Vrhunec otroških doživetij pa je predstavljal prav slovenski tradicionalni zajtrk, ki smo mu namenili posebno pozornost. Na ta dan so si otroci sami pripravili pogrinjke – prikupne čebelice, ki so si jih izdelali iz odpadnega materiala. Mize niso krasili samo pogrinjki, ampak tudi svečke, voziček z zajtrkom pa nam je pripeljala vzgojiteljica čebelarka, ki je nekaj besed namenila predstavitvi glavnih nalog čebelarja in na otrokom zanimiv način, preko čebelarske opreme in pripomočkov, predstavila pridelavo medu od satnic do polnjenja v steklene kozarce. Dogodek smo pozdravili s pesmijo Čebelica Maja ter se predali čarobnosti medenih trenutkov.

Dostopnost