KUSTOSINJA NA OBISKU

INTERAKTIVNA DELAVNICA KUSTOSINJE IZ NOTRANJSKEGA MUZEJA POSTOJNA

Konec meseca januarja je skupino Iskrice obiskala prav posebna gostja, kustosinja ga. Tina Poljšak iz Notranjskega muzeja Postojna. Preko poučnih zgodb je otrokom predstavila Muzej krasa in otroke, z uporabo zanimivih predmetov iz muzeja, popeljala v čas pradavnine našega območja. Delavnica je otrokom nudila možnost interaktivnega vključevanja in sodelovanja, pri čemer so spoznavali kosti izumrlega bizona, zob mamuta, fosile, pod povečevalnimi stekelci so opazovali prave kristale in kapnike ter sodelovali pri eksperimentu nastajanja solnega kristala. Otroci so se tisto dopoldne spremenili v prave male, radovedne raziskovalce, ki so z zanimanjem in iskricami v očeh spoznavali dragocenosti zgodovine našega kraja, katera nosi pomemben del preteklosti naših prednikov.

Dostopnost