Škrati, Bučke in Sovice na Rakitni – 2. dan

Drugi dan na Rakitni sta se skupini Sovice in Bučke odpravili do hišice gozdnega škrata in se vrnili s pismom za skupino Škrati.

Njihov škrat Pavle jim je namreč pripravil presenečenje. Pri hišici so otroke, ki bodo praznovali rojstni dan med poletnimi počitnicami, čakala darila, do tja pa so ji pripeljali zlati kamenčki in škratova vprašanja. Ostali skupini sta medtem na igrišču izdelali šotor in se tako skrili pred soncem.

Po počitku pa se je začelo nebo malo jeziti, zato smo ostali noter. Ko se je dež nekoliko umiril, smo šli do hišice Muce Copatarice. Ta nam je na vratih pustila pismo, v katerem se nam je opravičila, ker je morala po nakupih blaga za copatke, in ključ. V hišici pa je pustila copate za pozabljivo vzgojiteljico Nino.

Ker pozno zvečer ni več deževalo, smo se s svetilkami,  in pa kar v pižamah odpravili na igrišče, kjer smo se res zelo zabavali in utrujeni tudi nocoj zaspali.

Vodja letovanja: Nina Maver, dipl. vzg. pred. otrok

Dostopnost