Obisk gozdarja

Konec meseca junija nas je v enoti Zmajček obiskal ata in gozdarski inženir Andraž Žnidaršič. Otroke je v prvem delu skozi pripovedovanje zgodbe iz otroštva, sprehodih v gozdu in s čudovitimi fotografijami gozdnih živali, popeljal v svet gozdnega življenja. Fotografije ustvarja sam, kar tudi rad počne. Sam pa pripravlja načrte za sečnjo dreves v gozdu in s tem skrbi za urejeno in zdravo gozdno okolje. Skozi projekcijo je otrokom predstavil delo v gozdu, delovne stroje, na koncu je izpostavil pereč problem sedanjosti, in sicer odlaganje odpadkov v naravi. V drugem delu srečanja smo z otroki odšli na igrišče pri vrtcu, ker nam je predstavil orodje za delo v gozdu nekoč in danes, delovno opremo, past za lubadarje, lubadarje v kozarcu, da so jih otroci lahko opazovali. Bilo je poučno, zanimivo in poučno dopoldne.

Zapisala: Vesna Grahović, dipl. vzg. pred. otrok

Dostopnost