DIČI DIČA

Abonmajska predstava - skupina PTIČKI

Časi so res čudni; gledališke skupine ne morejo priti k nam na obisk; nam po pošiljajo svoje abonmajske lutkovne ali igrane gledališpke predstave.

Tako je tudi gledališče FRU FRU v Vrtec Postojna poslalo čudovito predstavo Diči diča, katero so si ogledali vsi dvoletni otroci, tako tudi otroci iz skupine Ptički.

Dogajanje pred ogledom predstave pa vzgojiteljica Špela opisuje tako:

“V dnevih pred predstavo smo si velikokrat ogledali zbirko pesmi Mehurčki in poslušali petje in pripovedovanje pesmi.

Na dan predstave, so si otroci vstopnice “kupili” z objemom in jin ponosno prinesli na vhod “gledališča”.

Starši so na ta dan otroke po predlogu tudi bolj slavnostno obleki, dečkom pa sva izdelali tudi metuljčke, katere so ponosno nosili. Tako je vsak deček, kot pravi gospodič, odpeljal svojo gospodično (v oblekicah, seveda) v gledališče.

Otroke je predstava zelo pritegnila, nepremično so si jo ogledali.

zapisala Špela Klemenak, dipl. vzg. pred. otrok