DOGODIVŠČINE OTROK IZ SKUPIN STORŽKI, MALINE IN JAGODE – 2. dan

LETOVANJE OTROK IZ ENOT PUDGURČEK IN RAVBARČEK - nočitev v enoti Pastirček (2. - 4.6.)

V jutro smo se prebudili ob umirjeni glasbi, ki nas je popeljala skozi telovadbo kar v “posteljah”. Privoščili smo si okrepčilen zajtrk in se podali na planinski izlet. Dopoldan smo preživeli v raziskovanju Soviča. Na poti nazaj sta nas Mateja in Maja razveselili s povabilom na zaslužen sladoled (sami smo si dan prej pripravili in oblekli blazine in pogumno prespali prvo noč).
Po kosilu in počitku nas je čakal obisk Notranjskega muzeja, kjer smo spoznali “postojnskega dinozavra” – jamskega medveda, izvedeli, da je bilo nekoč tu morje, spremenili smo se v jamarje, spoznali različne kamnine in življenje jamskega človeka ter se z dvigalom popeljali nazaj “domov”.
Presenečenj še ni bilo konec, ko nas je po večerji razveselil kuhar Tine. Očaral nas je s čarovnijo, peko palačink in še in še…
Pred zasluženim počitkom pa nas čaka še opazovanje nočnega neba.

Maline, Jagode in Storžki z Majo in Matejo

 
Dostopnost