DOGODIVŠČINE OTROK IZ SKUPIN STORŽKI, MALINE IN JAGODE – 1. dan

LETOVANJE OTROK IZ ENOT PUDGURČEK IN RAVBARČEK - nočitev v enoti Pastirček (2. - 4.6.)

Naše doživetje se je pričelo s čudovitim sprejemom vzgojiteljice, ki nas je pričakala s pravkar posajenim koritom cvetlic. Odložili smo kovčke in se odpravili raziskovat vrtec. Odkrili smo, kdo in kje nam pripravlja hrano, spoznali smo kuharja Tineta, pokukali v shrambo in se s polnimi rokami dobrot odpravili v pralnico. Veliki pralni stroji so ravno takrat prali rjuhe iz Planine in Studenega.
Iskali smo hišnike; pokukali smo v garažo, v delavnico, a so ravno odpeljali kosilo v druge enote.

V telovadnici smo na delavnici “Znam, zato pomagam” obnovili znanje prve pomoči. Po kosilu smo čas namenili umirjeni igri, popoldne pa smo se udeležili še delavnice “Dih”. Sprostili smo se ob zvokih tibetanskih skled in se naučili sproščujočega dihanja. Preizkusili smo vsa igrala, se bosi podili po travi in pesku, se zabavali ob različnih igrah in komaj dočakali večerjo.
Otroke danes čaka še obisk knjižnice, nestrpno pa pričakujejo tudi, da pokukajo v čarobno sobo.

Maline, Jagode in Storžki z Majo in Matejo

Dostopnost