LETOVANJE: Dogodivščine otrok iz skupin ŠKRATI, VELIKI RADOVEDNEŽI in ISKRICE – 3. dan

LETOVANJE V CENTRU MARIAPOLI, PLANINA PRI RAKEKU (7. – 9. 6.)

Noč je minila mirno. Zjutraj so otroci samostojno pospravili svoje stvari v kovčke, se razmigali z jutranjo telovadbo in pozdravili toplo jutranje sonce. Po zajtrku je sledila prosta igra v naravnem kotičku in raziskovanju travnika.

Utrinke in doživetja so otroci zbrali in narisali na didaktičen pripomoček, ki bo zanje spominek na letovanje v Planini. Dve skupini sta se odpravili na ogled Planine. Hodili so mimo polj, katere so obdelovali kmetje. Ogovoril nas je kosec, ki je kosil travo tik ob poti. Otrokom je bilo zanimivo, ker je kosil s koso. Razložil jim je, da je veliko lažje klanec kositi s koso, pri tem pa še razmigaš telo.

Ogledali so si še lokalni gasilski dom in se posladkali s sladoledom. Po prihodu nazaj v center so se osvežili, se poslovili od gostiteljev in se odpeljali z veliko vtisov iz letovanja.

Iskrice, Škrati in Veliki radovednež

 

Dostopnost