LETOVANJE: Dogodivščine otrok iz skupin OBLAČKI in ZEBRE – 2. dan

LETOVANJE V CENTRU MARIAPOLI, PLANINA PRI RAKEKU (9. – 11. 6.)

Po zajtrku so se otroci zadrževali v hiši, ker je ponoči deževalo in je bilo zunaj še mokro.

Sredi igre jih je zmotilo pismo škrata Planinka. Povabil jih je na raziskovanje. Ker so Zebre in Oblački vedno za akcijo so se hitrooooo obuli in sledili Planinkovim navodilom. Po vseh super rešenih nalogah – petju, nabiranju naravnih zakladov, ugankah, izdelovanju risb iz naravnega materiala so v bližini ruševin (najbrž Planinkove hiše) našli zaklad! In sicer skrinjo, polno zlatih kamnov! Bilo je res polno veselja.

Po povratku na kosilo in počitku je sledila igra na travniku, risanje vtisov in izpolnjevanje zanimivih učnih listov. Vmes smo za posladek spekli mafine.

V večernih urah smo si privoščili ples v pižamah, po plesu pa še zanimiv ogled zvezd s teleskopom. Ugotovili smo, da se zvezde bleščijo in da so okrogle oblike.

Sledilo je še umivanje zob in spanje.

Oblački in Zebre

 
Dostopnost