VELIKI RADOVEDNEŽI – NA SOVIČU S SKAVTI

Narava je naše veliko bogastvo, zato je prav, da otrokom omogočimo različne dejavnosti v naravi.  Malo drugačnih dejavnosti so bili deležni otroci iz skupine Veliki radovedneži. Na Soviču so namreč spoznali 3 prijazne skavtinje, ki so jih poučile o postavitvi bivaka v naravi.
 
Ob prihodu na primestni hribček so otroci najprej pozajtrkovali v naravi in se prepustili ptičjemu petju in pihljanju vetra. Na ta dan je bilo jutro v gozdu še bolj čudovito.
 
Druženje s skavtinjami se je začelo z bansom Iščemo merjasca, se razgibali in zabavali.
 
Nato je pozornost otrok pritegnil postavljen šotor – bivak. Sledil je pogovor o bivaku, o njegovem namenu, uporabi. Ko pa so skavtinje otrokom dale izziv naj postavijo bivake za gozdne miške, so spretne ročice iz kamenčkov, listov, paličic in lubja sestavljale prave umetnije. 
Dostopnost