VELIKI RADOVEDNEŽI – NA SOVIČU S SKAVTI

Narava je naše veliko bogastvo, zato je prav, da otrokom omogočimo različne dejavnosti v naravi.  Malo drugačnih dejavnosti so bili deležni otroci iz skupine Veliki radovedneži. Na Soviču so namreč spoznali 3 prijazne skavtinje, ki so jih poučile o postavitvi bivaka v naravi.
 
Ob prihodu na primestni hribček so otroci najprej pozajtrkovali v naravi in se prepustili ptičjemu petju in pihljanju vetra. Na ta dan je bilo jutro v gozdu še bolj čudovito.
 
Druženje s skavtinjami se je začelo z bansom Iščemo merjasca, se razgibali in zabavali.
 
Nato je pozornost otrok pritegnil postavljen šotor – bivak. Sledil je pogovor o bivaku, o njegovem namenu, uporabi. Ko pa so skavtinje otrokom dale izziv naj postavijo bivake za gozdne miške, so spretne ročice iz kamenčkov, listov, paličic in lubja sestavljale prave umetnije. 
Call Now Button
Dostopnost