ŠKRATKOV RUMENI DAN

V petek; 18.6.2021 smo v enoti Škratek praznovali Škratkov rumeni dan.


Pričel se je v igralnici, kjer je strokovna delavka Andreja na roke otrok ali na obraz (starejši) naslikala različne motive, ki so si jih otroci sami izbrali (seveda ob predhodnem soglasju staršev in upoštevanju higienskih priporočil).

Nato pa smo se preselili na igrišče, kjer je otroke pričakalo več različnih prizorišč (balinanje- zbijanje pločevink, brcanje žog v gole, igra z avtomobili in poslušanje pravljic v senci dreves.

Po začetnem navdušenju (da je to vse) pa je šele sledilo presenečenje. Otroke je v svojo bližino povabila strokovna delavka Sanja oziroma simpatična Tetka Zlata. Zadonel je njen glas in ob različnih otroških pesmih iz zvočnika in naših grl smo vsi skupaj rajali in plesali.

Med tem časom, ko smo se že dodobra naplesali pa nas je k sebi povabila strokovna delavka Anita. Iz različnega sadja (ananas, lubenica, melona…) je ustvarila prekrasne sadne dekoracije, ki so bile prava paša tako za oči kot za brbončice.

Večina dejavnosti je potekala v senci dreves, pred okušanjem sadja smo poskrbele za higieno rok.

Polni novih vtisov in doživetij smo se vrnili v vrtec.

Sončno in prijetno poletje vam želimo strokovne delavke enote Škratek

Dostopnost