PLAVALNE AKTIVNOSTI NA BAZENU V LOGATCU

Vrtec Postojna že vrsto let, za otroke stare 5-6 let, organizira dvodnevne plavalne aktivnosti na bazenu v Logatcu. Otroci imajo možnost, da se preko različnih zanimivih iger, na zabaven način prilagajajo na vodo, spoznavajo njene zakonitosti in usvajajo različne elemente posameznih plavalnih tehnik. Za otroke je ta dogodek poln pričakovanj, navdušenja in razigranosti.

Plavalnih aktivnosti so se udeležili tudi otroci iz skupine Ključki. Nekaj dni pred odhodom so otroci usvajali pomembna pravila hišnega reda bazena, upoštevanje le-teh pa so preverile učiteljice plavanja, ki so otrokom pripravile pravo vodno dogodivščino. Otroci so najprej pridobivali pogum v malem bazenčku, kjer je bila gladina vode nizka, s pridobivanjem samozavesti in zaupanja pa so postopoma nadaljevali vodne aktivnosti v globljem bazenu. Pri vodnih dejavnostih so uporabljali zanimive pripomočke, s pomočjo katerih so se otroci na zabaven način preizkusili v potapljanju, skakanju, lovljenju ipd. Tako so na navidezno spontan in zanimiv način postopoma usvajali elemente prsne in hrbtne tehnike plavanja. Otroci so neizmerno uživali in z navdušenjem spraševali: “Kaj jutri gremo še?”

 

Senja Marušič, dipl. vzg. pred. otr.

Dostopnost