GREGORJEVO – POZDRAV POMLADI

Dan sv. Gregorja ali ptičje ženitve je povezan z daljšimi dnevi, ki doprinesejo več dnevne svetlobe. Od tod  šega, da sv. Gregor luč v vodo vrže – plavajoče ladjice s svečkami. V Sloveniji imamo na ta dan vezanih več običajev. Otrokom sva predstavili le delček.

Sprehod do reke Unice zdaj ne bi zmogli še vsi otroci, saj so skupina 1-3 letnih otrok.

Čez zimo smo opazovali, kako je naša ptičja krmilnica samevala, zato pa smo se tik pred njihovim praznikom poveselili.

Igrali smo se prirejeno igro Ptički v gnezda, pobarvali motiv ptice in prilepili perutko. Največje zadovoljstvo je bilo spust papirnatih ladjic v vodo; v pvc posoda in opazovati plavajočo posodico s svečko.

Kot se za svatbo spodobi, smo se tudi mi posladkali; z okusno jabolčno čežano.

Pripravili: Sara Čeč in Vesna Mramor

Dostopnost