NOČ V VRTCU V SKUPINI ŽELVE

Otroci so nestrpno pričakovali noč, ko bodo lahko prespali v vrtcu. Z navdušenjem so pripovedovali o igračah za spanje, blazinah in odejicah, ki jih bodo prinesli s seboj. Ob prihodu so se hitro poslovili od staršev. Poiskali so baterijske svetilke in dogodivščine so se pričele. Z Rudijem so skupaj zapeli nekaj pesmic in čakali na slastno večerjo-palačinke. Med večerjo so jih presenetile Šiške, ki so jim zapele Uspavanko za Evo (Andrej Šifrer) in zaželele mirno noč. Po večerji smo skupaj pospravljali igralnico, ko nas je presenetilo zvonjenje. A pred vrati ni bilo nikogar. Kmalu je ponovno pozvonilo in opazili smo škrata, ki se je sprehajal po našem vrtu. Hitro smo se obuli in se z lučkami odpravili, kot pravi detektivi, iskati škrata. Pregledali smo vsak kotiček, našli nešteto sledi, a škrata ni bilo. Nenadoma je nekaj posvetilo v telovadnici. Otroci so stekli do oken in posvetili v notranjost prostora. Navdušeno so vzklikali »Škrat je!« in se smejali. Stekli so v vrtec, se preobuli in komaj čakali, da gredo pogledati v telovadnico. Slišali so vsak šum in se prepustili domišljiji. Ko smo prišli v telovadnico, nismo našli škarta ampak torbico in pismo. Verjetno je zelo hitel in jo po poti izgubil. V pismu smo prebrali, da je vrtni škrat Brane, ki se rad sprehaja po vrtovih in igriščih. Tako se je nekega dne sprehajal pod našim oknom in slišal, da bodo Želve prespale v vrtcu. Da bi jim popestril večer, jim je pripravil izzive, ki jih bodo pripeljale do zaklada. Lov na zaklad se je začel. Iskali smo ga po vseh igralnicah. Na koncu smo ga našli v omari. Lepo dogodivščino nam je škrat Brane pripravil. Dobro skrit zaklad je otroke prevzel in razveselil. Skupaj so ga odnesli v igralnico in ga odprli. Našli so blazinice-ninice, ki so jim narisali obraz in pozneje z njimi zaspali. V svet sanj jih je popeljal Zverjašček (animiran film).

Dostopnost