MALINE SMO OBDARILE ”ZEMLJO”

V tednu, ko je praznovala naša Zemlja, smo otroci in vzgojiteljici iz skupine Maline (enota Ravbarček) praznovali z njo.  Ker se zavedamo, kako pomembno vlogo imamo tudi posamezniki pri skrbi za naš planet smo se odločili, da naši ljubi Zemljici podarimo posebno rojstnodnevno darilo. Naša gredica je še kar samevala (preteklo leto res nismo imeli sreče z našim pridelkom) zato smo k sodelovanju povabile starše in jih prosile, da otroci v vrtec prinesejo katerokoli živo rastlino. Zelo velik odziv staršev in otrok naju je pozitivno presenetil.  Otroci so z navdušenjem naštevali in imenovali rastline, ki so jih prinesli. Nabralo se je toliko vsega, da smo našo gredico oživili z dišavnicami, jagodami in listno zelenjavo, ter cvetlicami (tudi čebelice so še kako dobrodošle). Ker so se otroci spomnili preteklega neuspelega poskusa in neželenega obiska na naši gredici je ena izmed deklic prišla na idejo, da bi našo gredico rešilo pred vsiljivci ptičje strašilo. Ideja rojena, naloga izpolnjena. Spretni prstki, obilo zabave s senom in najina pomoč so ustvarili preprosto a zanimivo strašilo, ki je dobilo celo svoje ime.  Vse najboljše ZEMLJA ti želimo Maline!

Dostopnost