POTUJOČI NARAVOSLOVNI NAHRBTNIK PRI ZMAJČKIH

Ali veste, da ima bezeg čarobne moči? Včasih so verjeli, da v bezgovem grmu prebivajo dobri duhovi, veje pa so uporabljali za izdelovanje magičnih palic in ogrlic.

V petek, 20.5.2022 smo to magičnost preizkusili tudi mi, otroci skupine Zmajčki. K nam je prišla ga. Špela Klofutar s Pedagoške fakultete Ljubljana. V okviru pilotnega projekta Potujoči naravoslovni nahrbtnik obiskuje skupine, ki so se udeležile »Naravoslovne nagradne igre«. Predstavila nam je nekaj zanimivih didaktično-naravoslovnih iger kot so igra štetja s suhimi praprotovimi vejicami, igra spomin z naravnim materialom ter nam pomagala pri izdelovanju magičnih zapestnic oz. kot jih otroci imenujejo »gozdnih ur« iz brezovih vej, ki so otroke najbolj očarale.

otroci skupine Zmajčki s Sandro in Tjašo

Dostopnost