ZAJTRK NA TRAVNIKU S POGLEDOM NA NANOS

Zelo pomembno in dobro za zdravje, tako otrok, kot tudi odraslih je, da veliko časa preživimo zunaj v naravi, na svežem zraku. Tako si lahko  vsakodnevno rutino popestrimo z majhnimi spremembami v življenju.

Otroci iz skupine Lubeničke, starost 2- 3 leta, enota Pastirček,  zelo veliko in zelo radi hodijo na sprehode na bližnje travnike, zato sva se odločili, da bova otroke odpeljali na  zajtrk do travnika za srednješolskim centrom. Otroci so se ob 8.00, ko so bili vsi zbrani, preobuli v čevlje, oblekli jopice, si nadeli odsevne rutke, se prijeli za sprehajalno vrvico in odpravili na pot. Ob prihodu na travnik so se usedli na mehke odeje in potrpežljivo počakali na zajtrk. Razdelili sva  jim kartonaste krožnike, serviete in sendviče s sirom. Otroci so mirno sedeli, opazovali Nanos, travo, cvetlice in jedli sendviče ter pili pomarančni sok. Nato so otroci vse nastale smeti pospravili v vrečko, še malo potekali po travniku in skakali po krtinah.

Zanimivo, kako dober je bil tokrat zajtrk, saj so vsi otroci vse pojedli in popili 😉.

Otroci iz skupine Lubeničke, Daša Bucik in Tina Pelko.

Dostopnost