VRTEC IN MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE

V Skupini Vetrnice otroci raziskujejo hiše. Najpomembnejši med njimi je VRTEC. Otroke je zanimalo, kdo jim pripravlja zajtrk in kuha kosilo. Kdo nam pere odeje? Ali imamo v vrtcu knjižnico ? Vprašanja, ki so otrokom burila domišljijo. Najprej smo obiskali knjižnico v enoti Pastirček, otroci pa so prisluhnili pravljici Hiša bi rada imela sonce. Pom. ravnateljice go. Nada, je z doživeto pripovedjo otroke očarala. Otroci so obiskali tudi kuhinjo. Pozorno so si jo ogledali, se pogovarjali z glavnim kuharjem g. Alenom, postavljali vprašanja, na koncu pa vsem zapeli pesem Mi smo otroci enega sveta. Vedoželjnost jih je popeljala tudi do perice. Vse, prav vse jim je bilo zanimivo. Poleg strojev jim je pozornost pritegnil velik zaboj slinčkov in krpic. S spretnimi ročicami so perici pomagali zložiti oprano. Sledila je igra v gradu, nato pa so zagledali naše hišnike, ki so pripeljali prikolico. Kmalu je bila polna odpadlega listja. Pravo doživetje pa so otrokom naslednji  pripravili kuharici v enoti Zmajček.

Skupina Vetrnice z Manuelo in Branko

Dostopnost