POŠAST in OBISK SLIKARJA LEONA ZUODARJA

V skupini Lubeničke (otroci stari 2 do 3 let), se že ves mesec marec pogovarjamo o pošastih.

Ugotovili smo, da so lahko prijazne, jezne, hudobne, grozne, majhne, velike, kosmate, smešne, zabavne, imajo kremplje, rogove, brke,  …

Leonu smo na velik list papirja s tempera barvami naslikali čudovito pisano podlago za risanje pošasti. Na dan obiska smo mu povedali kakšne so pošasti in kako izgledajo. Leon je po pripovedovanju in ob pogovoru z otroki narisal veliko pošast.

Naša pošast je jezna, ima ovratnico, krila, da lahko leti, ima tri očesa, prerezan rep, kremplje, bodice, tatoo, rada grize liste in kosti, prdi, … in predvsem se rada pritožuje »To ni pošteno!« J.

Naslednji dan so otroci pošast potiskali z »gobičastimi« palčkami. Nad veliko pošastjo pa visijo pošasti, katere so otroci sami naslikali.

Obisk slikarja Leona je otroke zelo zabaval, bili so sproščeni in navihani. Izrazili so tudi željo, da nas še obišče.  Zahvaljujemo se mu za pomoč in za prijetno ter zabavno vzdušje ob ustvarjanju.

Otroci iz skupine Lubeničke, vzgojiteljici Daša in Karin.