LETOVANJE: Dogodivščine otrok iz skupin Zverjaščki, Vetrnice, Kresničke, Storžki in Gozdni škrati – 2. DAN

LETOVANJE NA DEBELEM RTIČU (17. 4. - 19. 4. 2023)

V nov dan smo zakorakali z jutranjo telovadbo.

Po zajtrku smo se polni novih moči odpravili na pohod po Resslovem gaju – skozi vinograd in mimo nasadov oljk, navkreber in navzdol, vmes pa še malica. Prijetno utrujeni smo po dobrem kosilu vsi, brez izjeme, zaspali.

Popoldne smo preživeli na obali, bosi čofotali po morju, gradili peščene gradove in raziskovali. In kaj smo našli! Steklenico s pismom gusarja Berta! Stekli smo vsak v svojo smer in iskali koščke zemljevida, ki ga je Bertu izpod klobuka ukradel galeb, ga razcefral in odvrgel nad Debelim rtičem. Kakšna dogodivščina nas je čakala! Vse o iskanju zaklada, srečanju z gusarjem Bertom in o gusarskem razbojniku Rogoviležu pa vam bodo zagotovo že jutri povedali otroci.

 
Dostopnost