MALE ROKE ZA VELIKO KOPALNICO

Sodelovanje v natečaju radia Aktual

Skupina ZVERJAŠČKI je pripravila svojo ”risbo” kopalnice. Na željo otrok, kakšna bi bila njihova sanjska kopalnica so nastale naslednje izjave:

”mavrična”

” z roza ploščicami”

”s  tušem, za tuširat”

”pisana”

”s pounu školjkami”

”tudi ogledala morjo bit”

”z  vrati, da nas drugi ne gledajo”…

S skupnimi močmi so izdelali dva izdelka ter ju poimenovali:

  • KOPALNICA PIŠI – BRIŠI: kjer so otroci med igro spreminjali, dodajali kopalniško sanitarno keramiko. Risali so s permanentnim flomastrom ter brisali z radirko. Le ta kopalnica ima tudi vrata, kot si je zaželela deklica S.

 

  • PREMIKAJOČA KOPALNICA: kjer so otroci v igri premikali sanitarno keramiko, ki so jo narisali. Za plastificiranje izdelka smo se odločili, da bi naše mavrične ploščice dobile svoj lesk.

Izdelka nista pripravljena v klasični risbi, temveč  je to ustvarjanje in preizkušanje različnih materialov ter tehnik. To je proces daljšega razmišljanja, izhajanja iz spodbud otrok.  Vsekakor je bila priklicana njihova domišljija skozi preprosto igro.

Dostopnost