SONČKOV TEDEN PRI GOZDNIH ŠKRATIH

Ko sonce poboža nas nežno

in vetrc na uho pravi bežno:

“POJDI V NARAVO –

tam ptiček ti milo začivka

in martinček po hlodu zbeži,

tam kača se nogam umika

in polžek se skalce drži,

tam cvetlice zadišijo

in ti barve podarijo,

takrat se v tebi nekaj prebudi,

nekaj, kar te lahko veliko nauči.”

 

Konec meseca maja smo v Vrtcu Postojna praznovali sončov teden in v skupini Gozdni škrati poskrbeli za pravi sončkov ringa raja. Glavnina dejavnosti se je odvijala v naravi, saj nas je v tem tednu sonce še posebej razvajalo s svojimi toplimi žarki.

 

Dejavnosti smo začeli na travniku, kjer so si otroci izdelali vazo travniških rastlin, drugi dan so otroci izdelovali pihalce milnih mehurčkov in na travniku ustvarjali čudovite milne mehurčke. Sredi tedna so se udeležili planinskega pohoda na kočo Mladiko ter se naslednji dan odpravili na Sovič, kjer so iskali bezgove vejice iz katerih so si izdelali naravne zapestnice.

 

Sončkov teden smo zaključili s sladkanjem. Otroci so spoznali postopek priprave in peke škratovih palačink ter sodelovali pri družabni igri tombola, pri kateri je prav vsak otrok dobil presenečenje – podarjeno igračo svojega prijatelja.

Napisala: Senja Marušič, dipl. vzg. predš. otr.

Dostopnost