ČRVOLOV

Ob skrbi za rastline v poletnem času, smo v enoti Ravbarček, prav po naključju našli v posodi z žajbljem pravo trofejo; 19 ličink majskega hrošča; mi smo jih poimenovali črvi.

Moje delo je otroke tako pritegnilo, da sem jih povabila k sodelovanju. Ob premetavanju zemlje z lopatko smo oprezali za ličinkami in jih umikali v najbližjo posodo. Pogovor je stekel zakaj so tu, zakaj mi ni všeč da so tu, kam jih bom sedaj nesla in jih seveda preštevali. Opazovali so njihovo gibanje in ugotovili, da jim dnevna svetloba ni všeč.

S skupnimi močmi smo vrnili zemljo v veliko posodo, zasadili nazaj žajbelj in mu povrnili obstoj. Otroci so spraševali ali pripovedovali zakaj imamo žajbelj in spremljali delo do zaključka.

Pripravila: Vesna Mramor

Foto: Rebeka Tavčar