IZLET Z VLAKOM V PIVKO IN OGLED CENTRA DIVJIH ZVERI DINA

Skupina Balončki smo končno dočakali dan, ko smo se odpeljali v Pivko. In to s posebnim prevozom – vlakom. Nekateri smo se z vlakom peljali prvič.

Ob prihodu v Pivko smo se sprehodili do Krpanovega doma, v katerem je Center divjih zveri DINA. Spoznali smo prijazno ga. Tjašo, katera nas je sprejela in pospremila v center. Sprehodili smo se po celotnem prostoru, kjer smo slišali, videli, občutili pravi gozd. Skozi ogled animiranih interaktivnih vsebin smo podrobno spoznali življenje risa, medveda in volka. Naučili smo se, kakšno je delo lovca – skrb za gozd in njegove prebivalce ter kako ravnati ob morebitnem srečanju z zvermi. Na koncu smo znanje obnovili s pomočjo različnih zanimivih nalog. Čudovit izlet smo zaključili z igro na igralih, malico, s sprehodom nazaj na železniško postajo in ponovno vožnjo z vlakom nazaj v Postojno.

Otroci so povedali kaj jim je bilo všeč:

  • Da smo šli z vlakom
  • Ko smo raziskovali
  • Ko smo bili medvedi in smo se praskali
  • Videl sem detla, hrošča, polha, veverico
  • Slišal sem, da ne smem metati kamnov v živali
  • Ko smo naredili hiške za živali
  • Videla sem kosti od jamskega medveda
  • Ko smo delali odtise od tačk
  • Ko sem skakal visoko kot ris
  • Vse

Otroci skupine Balončki s Tanjo in Andrejo

Dostopnost