IZLET Z VLAKOM V PRESTRANEK

Potovanje z vlakom je prav gotovo eden od zanimivejših, bolj varnih in trajnostnih načinov vožnje do željenega kraja. Otrokom vožnja z vlakom največkrat predstavlja zabavo, veselje in zanimivost. In vse to smo doživeli tudi mi, Vrtni škrati, ko smo se v petek, 22. 3., podali novim dogodivščinam naproti.

Kmalu po zajtrku smo se odpravili proti Železniški postaji Postojna, kjer smo vstopili na potniški vlak ter se odpeljali proti Prestranku. Vožnja je bila sicer kratka, a za otroke zelo vznemirljiva, saj je bila to, za kar nekaj otrok, povsem nova izkušnja.

Iz postaje v Prestranku smo pot nadaljevali do Vrtca Prestranek, kjer so nas toplo sprejeli otroci in vzgojiteljici skupine Veverice. Skupaj smo se sprehodili po prostorih vrtca ter se v njihovi igralnici družili, peli pesmice, se igrali in sladkali. Za konec smo otrokom podarili taktilno igro Gozdni spomin, ki smo jo sami izdelali in jih povabili na obisk v naš vrtec.

Polni vtisov prijetnega druženja smo se vračali na Železniško postajo Prestranek in pot z vlakom nadaljevali proti Postojni. O vtisih so otroci veliko pripovedovali in svoja občutenja izrazili tudi preko risbe, njihove umetnije smo opremili tudi s komentarji, ki sledijo v nadaljevanju:

• »Lepo mi je bilo, ko sem se peljal z vlakom in, ker je sijalo sonce.«
  • »Lepo mi je bilo, ko smo šli z vlakom.«
  • »Všeč mi je bil črn kamion iz skupine Veverice.«
  • »Všeč so mi bile igrače.«
  • »Všeč mi je bil vrtec in vlak.«
  • »Vlak.«
  • »Vrtec.«
  • »Lepo mi je bilo, ko sem se vozila z vlakom.«
  • »Bilo je fino.«
  • »Všeč mi je bil gasilni avto – igračka.«

Prispevek pripravila: Senja Marušič, dipl.vzg.predš.otr.