ČISTILNA AKCIJA NA JAKOBOVI GOZDNI UČNI POTI

V začetku meseca aprila smo se Vrtni škrati odpravili na Kacul z namenom očistiti Jakobovo gozdno učno pot. Kot skrbniki poti le-to večkrat obiščemo, a tokrat  smo se po njej sprehodili s čisto drugačnim namenom. Otroci so se z vzgojiteljicama dogovorili, da se bodo podali na lov za smetmi z namenom poskrbeti za zdravo življenje rastlin, živali in nenazadnje tudi človeka ter zavestjo o skrbnem varovanju narave. Na in ob poti so iskali smeti, vzgojiteljici pa sta smeti z rokavicami pobirali in jih odlagali v vrečko. Pot smo očistili do Jakobove gozdne igralnice, kjer smo z otroki ugotovili, da je bilo, na srečo, smeti malo, a vseeno ne zanemarljivo, saj k onesnaževanju prispeva prav vsak še tako majhen odpadek. Otroci so se v igralnici okrepčali s čajem in majhno sladko nagrado za opravljeno dobro delo. Otroci so se v veselem vzdušju vračali v vrtec, vzgojiteljici pa z zadovoljstvom in upanjem, da sta v mladih srcih vzbudili vsaj delček ekološke zavesti.

 

Prispevek pripravila: Senja Marušič, dipl.vzg.predš.otr.

Dostopnost