EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI – ŠKRATI

Z otroki skupine Škrati smo se v spremstvu prostovoljke ŠC Postojna ter predstavnikov Policije in Združenja šoferjev in avtomehanikov Postojna sprehodili do parkirišča pred PTC- Primorko, kjer se je odvijala prireditev ob Evropskem tednu mobilnosti. Cilj prireditve je bil izboljšati odnos ljudi do zdravja in okolja z uporabo alternativnih virov prevoza: hoja, kolo, skiro, javni prevoz. Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Postojna je tam pripravil zanimive dejavnosti po postajah, v katere smo se radovedno vključili tudi mi, in sicer smo se vozili s skiroji, si ogledali policijsko vozilo, videli policijskega psa, se udeležili delavnice risanja s flomastri, si ogledali likovno razstavo učencev OŠ Antona Globočnika, se preizkusili v igranju nogometa, s kredami risali po asfaltnih površinah in si ogledali vozilo na električni pogon. Dejavnosti so bile zelo dobro organizirane in predstavljene tako, da so bile otrokom zanimive ter razumljive. Prireditev smo zapustili navdušeni, z novimi znanji in izkušnjami.

Škrati s Senjo in Romano

Dostopnost