POZDRAV Z DEBELEGA RTIČA

LETOVANJE NA DEBELI RTIČ

Skupine Mravljice, Medvedki, Cofki in Škrati smo se danes, 11. 4., živahno in v veselem pričakovanju podali obmorskim dogodivščinam naproti. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali v Mladinsko zdravilišče in letovišče Debeli rtič, kjer nas je že rano pričakalo sonce, nas toplo požgečkalo in poskrbelo za prečudoviti začetek naših mini aktivnih počitnic. Dan smo začeli z ogledom prostorov Mladinskega doma ter njegove bližnje okolice in spoznali, da smo prišli na kraj, ki skriva nešteto zanimivih iztočnic za potešitev naše radovednosti ter želja po odkrivanju in usvajanju novega, zanimivega ter poučnega. Tako smo se najprej podali preko prelepega zeliščnega parka do peščene obale, ki med peskom skriva nemalo zanimivih naplavin, ki otrokom predstavljajo edinstvene in dragocene najdbe. Po pustolovskem odkrivanju obmorskega kraja se je vsaka skupina posebej udeležila vodnih aktivnosti v notranjem bazenu zdravilišča. Otroci so v vodi neizmerno uživali, pod vodstvom učiteljev plavanja pa so korak za korakom usvajali vaje, ki so za otroke pomemben segment na poti do samostojnega plavanja. Dan smo zaključili z opazovanjem prečudovitega sončnega zahoda, s petjem pesmi Kje je luna (J. Bitenc) smo priklicali luno in se v temi, z baterijskimi svetilkami, podali na popolnoma drugačno zaznavanje okolice. Da bi bil zaključek dneva še bolj poseben, pa smo si v mini kinu ogledali zanimivo risanko. Resnično utrujeni, a z lepimi spomini, vtisnjenimi v naših srcih, se odpravljamo spat in se že radostno veselimo presenečenj, ki sledijo v prihajajočih dneh.

Dostopnost