Spoznavanje bosanske kulinarično-plesne kulture

SPOZNAVANJE BOSANSKE KULTURE

Otroci iz skupine Iskrice že drugi mesec spoznavajo značilnosti nekaterih krajev sveta, zanimive zgodbe in pravljice pa otroke ponesejo na različne kontinente. V mesecu marcu so spoznavali kontinente sveta, v mesecu aprilu pa podrobneje dežele Evrope, natančneje Slovenijo in državi kamor segajo korenine nekaterih otrok iz skupine, to sta Hrvaška in Bosna. V ta namen smo k sodelovanju povabili mamo deklice iz skupine, ki prihaja iz Bosne. Z veseljem se je odzvala našemu povabilu in nam predstavila delček bosanske kulinarično-plesne kulture. Izdala nam je recept za bosanske hurmašice, slastne sladko-krhke piškotke, ter nas preko melodije bosanskega kola popeljala v ritme živahnega, veselega in družabnega plesa. Otroci so z zanimanjem sodelovali in neizmerno uživali. In prav s sodelovanjem, zanimanjem in medsebojno povezanostjo smo dosegli, da smo tisto dopoldne skupaj pričarali zanimive dejavnosti katerih nit je vodila k spoznavanju delčka bosanske kulture.

Prispevek pripravila: Senja Marušič, dipl.vzg.predš.otr.

Dostopnost