Pojdimo na vrt … pogledat kaj delata miška in krt

Prstna igra Miška in krt, je otrokom iz skupine Kapljic popestrila vsakdanjik. Dnevno smo jo izvajali na različne načine. Otroci so jo po določenem času osvojili in jo že sami izvajali.

Miška in krtek sta se z otroki v igralnici igrala, se družila in jih spodbujala k različni igri. Večkrat sta zbežala ven na travnik, kjer sta se nam skrila in pripravila presenečenje. Otroci so ju z veseljem iskali. Raziskovali so travnate površine, hodili po razgibanem terenu in na koncu so ju le našli. Skrivala sta se nam v bazenih napolnjenih z zemljo. V njih sta nam pripravila tudi rože iz naravnega materiala, katere so popestrile igro z zemljo. Otroci so se miški in krtku z veseljem pridružili in se z njima igrali. Miška jih je naučila, kako se po vrtu drobenclja in kako se rožice nabira. Krtek pa jim je pokazal, kako se zemljico ravna in kako se luknjice vrta.

Vrta, vrta, vrta, luknjico za miško in luknjico za krta….

 

Vzgojiteljica: Diana Merše Vičič

Vzgojiteljica – pomočnica vzgojiteljice: Danijela Boštjančič

Skupina otrok: Kapljice, 1-2 leti

Dostopnost