JESEN PRI ISKRICAH

JESEN V DUHU PRIJATELJSTVA

V skupini Iskrice smo oktober zabeležili v znamenju jeseni in prijateljstva. Jesen je čaroben letni čas, saj je tako barvit in pravljičen kot otroška domišljija. Ta letni čas nas obdari z različnimi plodovi, pridelki in čudovitimi barvami.

Lotili smo se različnih dejavnosti. Otroci so poslušali pravljici Najlepše darilo (J. Emmett) ter Bobek in barčica (A. Štefan). Naučili smo se tudi novo pesem Rjava pesem (M. Voglar).

Otroci so v vrtec prinesli jesenske plodove in pridelke, ki smo si jih ogledali. Jesenske plodove smo razvrščali, klasificirali, usvajali besede za količinske pojme (manj, več, enako), utrjevali štetje in se likovno izražali. Igrali smo se z naravnim materialom in nastale so čudovite jesenske slike.

Bili smo tudi na jesenskem pohodu ob reki Pivki. Izdelali smo plakat prijateljstva ter spoznali gozdne živali.

Zapisala: Gabrijela Požar, dipl. vzg. pred. otrok

Dostopnost